Olen siia kokku kogunud 10 parimat nõuannet stressi leevendamiseks!

 

Nipp 1: Lihtsalt hinga

Kui tunned stressi, siis tavaliselt hingad pinnapealselt ja kiiresti. Võttes kontrolli oma hingamise üle ja aeglustades seda, saad peatada stressireaktsiooni tekkimist. Minu lemmiktehnikat nimetatakse 7/11 hingamiseks. Hinga sisse, loe 7ni ja hinga välja, loe 11ni. Proovi ja tunne end palju lõdvestunult!

 

Nipp 2: Vajuta pausi nuppu

Kui asjad hakkavad üle jõu käima ja tunned, et stress tõuseb, vajuta pausi nuppu. Pane oma elu korraks pausile nagu Netflix. See väike tegevus on sageli kõik, mida vajad, et anda endale aega mõtlemiseks, takistada mõtlemata tegutsemast ning näha teistsugust vaatenurka. Proovi seda järgmine kord ja vaata, mis sinu jaoks muutub.

 

Nipp 3: Jaluta looduses

Meie vaimse heaolu ja loodusega suhtlemise vahelise seose kohta on tehtud palju uuringuid. Õues viibimine tõstab hea enesetunde hormooni serotoniini taset, mis aitab tõsta meie tuju. Kõndimine on omaette terapeutiline tegevus ja me triivime kergesse transi, andes oma ajule ruumi, mida ta vajab päevasündmuste töötlemiseks. Proovi jalutuskäiku teha iga päev – isegi kui see kestab vaid 5 minutit – ja sa hakkad tundma erinevust!

 

Nipp 4: Kirjuta üles, mille eest oled tänulik

Kui kirjutad üles, mille eest oled tänulik, keskendub aju sellele, mis sul on, mitte sellele, mida pole, ja nihutab sind negatiivsest mõtetest eemale. Paljud teaduslikud uuringud on näidanud, et sellel lihtsal toimingul on suurepärane mõju stressi ja ärevuse alandamiseks. Nii et otsi üles paber ja pliiats ning alusta oma tänulikkuse päevikuga juba täna!

 

Nipp 5: Tee midagi teistsugust

Lihtne on ummikusse takerduda, eriti kui tunneme stressi. Kui teed midagi uut, vabastab meie aju hea enesetunde hormooni – serotoniini – andes meile tõelise motivatsioonitunde. Uute tegevuste tegemine tähendab sageli, et kohtume uute inimestega, õpime uusi oskusi ja teadmisi ning leiame uusi võimalusi. Mida sa sel nädalal uut teed?

 

Nipp 6: Maga sügavalt

Kui me ei maga piisavalt, hakkab see meie stressitaset mõjutama. Unel on kaks funktsiooni – vaimu ja keha taastamine – ning kui me seda ei saa, hakkab väsimus aina enam kuhjuma. Lõpeta ekraanide kasutamine enne magamaminekut, et lasta kehal rahuneda. Nii saad sügavama une. 

 

Nipp 7: Tee paus

Enda eest hoolitsemine ei ole isekas tegu. Põhjusega kästakse meil lennu ajal hädaolukorras enne teiste abistamist kõigepealt endale hapnikumaskid ette panna. Kui me ei hoolitse kõigepealt enda eest, ei saa me ka enda ümber olevaid inimesi aidata. Nii et võta aeg pausi tegemiseks. Sa kindlasti tead, et pärast lühikest pausi tunned end paremini ja töötad produktiivsemalt. Nii et olenemata sellest, kas broneerid lühikese nädalavahetuse eemal või võtad endale lõunapausi kontorist eemal, tee sel nädalal midagi, et endale puhkust anda.

 

Nipp 8: Treeni!

Treening ei paranda mitte ainult meie füüsilist tervist, vaid ka meie vaimset tervist. Ka kõigest 20 minutit treeningut (kas või jalutuskäik!) vabastab hea enesetunde hormooni serotoniini ja teisi hormoone, mis hoiavad hea enesetunde faktorit ning võitlevad stressiga.

 

Nipp 9: Võta lõõgastav vann

Mis oleks pingelise päeva lõpus parem viis lõõgastumiseks kui mõnus vann? Proovi kasutada mõnda eeterlikku õli, et oma tuju tõsta ja päevane stress maha pesta või lisada soolasid.

 

Nipp 10: Lihtsalt tantsi!

Tantsi nagu keegi ei vaata! Pane muusika valjuks ja tantsi nagu lapsepõlves! Ma garanteerin, et naeratad enne esimese loo lõppu!