Aina enam kogub populaarsust tervisenädala läbiviimine ettevõtetes. Paljudel töökohtadel viiakse seda läbi juba mitu korda aastas ning osades isegi virtuaalsel kujul. 

 

Olgugi, et oma tervise eest peaksime hoolt kandma iga päev, on tervisenädal töökohal hea meeldetuletus selle olulisusest juhul kui tervise eest hoolitsemise põhitõed peaksid olema ununenud või liiga pikaks ajaks “riiulisse” jäänud.

 

Töötaja tervise eest hoolitsemine ei ole heategu, vaid kohustus

Arvestades, et iga nädal panustame umbes 40 tundi enda tööandjasse, oleks ainult aus, et väiksegi osa sellest panustab tööandja ka meie eest hoolitsemisesse.

Arvasid ära. Lihtsaim viis seda teha ongi tervisenädala läbiviimine vähemalt kord aastas. Nippe eduka tervisenädala korraldamiseks oleme jaganud siin. Nüüd jagame sinuga rahuloleva kliendi kogemust.

 

Terved ja õnnelikud töötajad

Hiljuti viisime läbi tervisenädala Eesti Raudteele, kus töötajate heaolu eest hoolitsemine on vägagi eeskujulik!

Eesti Raudtee AS-s töötab ligi 700 spetsialisti, 697 kui täpsem olla. Iga tööandja huvides on terved ja õnnelikud töötajad, kes läbi oma heaolu suudavad edukalt panustada ka ettevõtte arengusse, nii ka Eesti Raudtees. Igal aastal korraldavad nad oma töötajate teadlikkuse suurendamiseks ning igapäevase töö rikastamiseks terviseloenguid, kus on fookuses vaimne ja füüsiline tervis. 

Lisaks on Eesti Raudteel oma spordiklubi ning iga-aastaselt osaletakse Eesti Sportlikema Riigiasutusete karikasarjas, kus ollakse püüdlemas poodiumikohta. Lisaks toimub ettevõttesiseseid väljakutseid. Näiteks sammulugemise võistlus või rattaga tööle tulemise nädal. 

 

Esimene kord tervisenädalat läbi viia

Nagu eelnevast selgub, on Eesti Raudtee tervist edendavaid tegevusi teinud pühendunult ja aastaringselt. Küll aga oli tervisenädala läbiviimine nende jaoks esmakordne. 

 

“Firmafitness oli meile tervisenädala läbiviimisel suureks abiks. Väga mugav oli, et saime kõik hommikud oma teemadele vastavalt veebiloengutega sisustatud ning ei pidanud selleks erinevaid spetsialiste otsima.  Loengud olid harivad ja innustavad ning suur pluss oli ka see, et need on meil nüüd siseveebis kõigile töötajatel järelvaadatavad. Saime palju uusi ja huvitavaid nippe tervise hoidmiseks ja parandamiseks. Toolijooga trenn oli meie kontoritöötajatele uus ja huvitav koolitus ning neid näpunäiteid kasutame nüüd igapäevaselt. Kokkuvõttes võib öelda, et tervisenädal andis meile uusi praktilisi teadmisi ja tõekspidamisi. Kindlasti soovitan Firmafitnessi ka teistele ettevõtetele,” ütleb Eesti Raudtee esindaja oma tagasisides. 

 

Millest tervisenädal koosnes?

 

Et Eesti Raudtee oli aasta jooksul keskendunud erinevatele terviseteemadele, oli tervisenädala teemasid lihtne leida. Aluseks võeti töötajate enda tagasiside ning teemade nimistu, millele töötajad ise soovisid rohkem tähelepanu pöörata.

 

Tervisenädalal keskendusime igal tööpäevad mingile kindlale teemale, nt stressivaba esmaspäev, tasakaalukas teisipäev, ergonoomiline kolmapäev, toitumise neljapäev ja aktiivne reede. Igal hommikul toimus vastavateemaline loeng ning kas nn töötoad või füüsiliselt aktiivsed tegevused päeva peale (nt külastasime Ronimisministeeriumi). Reede oli lühendatud tööpäev ning soovijad said võtta osa kogu perele mõeldud kanuumatkast Keila jõel.

 

Esitasime töötajatele väljakutseid, et elevust üleval hoida

 

Selleks, et töötajate aktiivsust ja tähelepanu hoida, viisime tervisenädala jooksul läbi ka erinevaid väljakutseid. Kõige vahvam neist oli ehk väljakutse “tule tööle sportlikult”. Igaüks sai siin oma fantaasiat kasutada, kes tuli rulluiskudega, kes rattaga, kes jala. 

Palusime saata ka foto ning fotode vahel loosisime välja võitja. 

 

Tervisliku toitumise päeval palusime jagada oma lemmik smuutiretsepte, millega said pärast kõik töötajad siseveebis tutvuda ning kodus ise järgi proovida. Kõige populaarsema retsepti avaldanud töötaja sai ka autasu. 

 

Samuti palusime valida parimad tervisedendajad meie asutuses, keda tunnustasime tänukirjaga. 

 

Iga päev on oluline

 

Tervise eest hoolitsemine on ülioluline! Sina oled kõige tähtsam inimene maailmas. Või vähemalt peaksid olema, iseenda jaoks! 

 

Olgugi, et tervisenädala läbiviimine on kogumas populaarsust, ei saa sellele lootma jääda. Jagame sinuga nippe, kuidas saad ise igapäevaselt oma tervise eest hoolitseda.

 

5 nippi oma tervise eest hoolitsemiseks

  1. Ole füüsiliselt aktiivne

Üks parimaid viise oma tervise parandamiseks on regulaarne füüsiline aktiivsus. See ei tähenda tingimata spordisaali minekut, vaid võib olla ka jalutuskäik värskes õhus või lõbus tantsimine oma lemmikmuusika saatel. Proovi leida tegevus, mis sulle meeldib, ja muuda see oma igapäevaseks harjumuseks.

  1. Toitu tervislikult

Sellest ei saa kunagi rääkida liiga palju – hea tervise tagamiseks on kohe füüsilise aktiivsuse kõrval tervislik toitumine. Oluline on süüa piisavalt puu- ja köögivilju, täisteratooteid, valku ning vähendada fabrikaatide tarbimist. Väga oluline on juua piisavalt vett, sest pidev veepuudus võib tekitada kestvaid terviseprobleeme. 

  1. Hoolitse oma vaimse tervise eest

Tervis ei ole ainult füüsiline, vaid ka vaimne. Leia aega lõõgastumiseks ja stressi maandamiseks. Meditatsioon ja jooga võivad aidata tuua lõõgastust ning kui tunned, et vajad rohkem abi, ära pelga rääkida sellest spetsialistiga või uurida erinevaid võimalusi enda vaimse tervise toetamiseks näiteks peaasi.ee lehelt. 

  1. Maga piisavalt

Piisav uni on hädavajalik, et toimida parima endana. Keskmiselt vajab inimene 7-9 tundi und igal öösel. Kvaliteetset und, mille käigus ka reaalselt välja puhkad, aitab tagada kindel unegraafik ja rahustavad tegevused enne magama jäämist. 

  1. Käi regulaarselt kontrollis

Spetsialisti juurde jõuab enamust meist siis kui asi on juba väga halb ja iseenda teadmiste ja oskustega me enam toime ei tule. Selliseid olukord on võimalik vältida, käies vähemalt kord aastas põhjalikus tervisekontrollis. 


Oleme sinu jaoks olemas

Tervisenädala korraldamine ei pea olema aeganõudev protsess. Ka lühikese aja ja väikese eelarvega on võimalik nii mõndagi korda saata. Oluline on pidada meeles, mis on tervisenädala mõte – kas harida või meelt lahutada.

Meie Firmatnessis teame, kui keeruline võib olla ürituste korraldamine ja läbiviimine ettevõtetes. Meie eesmärk on teha see võimalikult lihtsaks. Koostame sinu ettevõttele sobiva programmi ning viime selle vajadusel ka ellu! Küsi pakkumist: info@firmafitness.ee 

Lae alla meie e-raamat juhistega tervisenädala läbiviimiseks.