Ettevõttest AS Standard saabus minu postkasti üllatavalt armas, südamlik (ja pikk) tagasiside minu tegevusest nende ettevõttes. Minu eesmärgiks on tuua inimeste päeva rõõmu, naeru, ühtekuuluvustunnet ja liikumist ning pärast selle kirja läbilugemist oli mul tunne, et olen enda ettevõtmisega õigel teel. Kõik sai alguse sellest, et käisin Standardis tegemas 15minutilist FirmaFitnessi proovitreeningut. See kujunes aga 60minutiliseks rühmatreeninguks. Alati rõõmsameelne ja elav Standardi meeskond koguneb neljapäeva õhtuti pärast tööd oma treeningsaali, et saaks ühiselt töökaaslastega lõbus treening läbi teha. Nende emotsioon oli nii siiras, teen sellest eraldi blogipostituse. Järgnevalt saate lugeda juba nende poolt kirjapandut. 

Kõik see algas sellest kui meilipostkasti tuli selline kiri:

Tere!

Kolmapäeval , 05.10.16 kell 11:00 toimub 7. korruse peoruumis kontorivõimlemine.

Aega peaks varuma ca 15min.

Kellel on huvi siis rohkem infot siit: https://firmafitness.ee/

 

 

Selsamal kolmapäeval kogunetigi, mõned tormasid suure innuga, mõned liikusid teistega kaasa, mõned tulid niisama uudistama. Rahvast tuli kokku lausa niipalju, et tuli kaks treeniggruppi moodustada ruumi- ja treeningavahedite jaotamise tõttu.  Trenn algas jalanõude ära võtmisega ning proovimisega sirgelt seista. Peale kummilintide jaotamist hakkasime treeneri juhtnööride järgi kummi venitama. Jah, otsese mõttes. Me ei viilinud, vaid tegime seda tunnetusega. Igaüks proovis leida oma painduvuspunkti, avastada uusi lihaseid. Painutused-venitused panid vereringe käima ja tõid naeratuse näole. Need kes tulid, ei tahtnud lõpuks ära minna!

 

Saime aru, et kui soovime edasi liikuma jääda=elada, peamegi ennast pidevalt liigutama hakkama. Kuna kõigil olid kogemused sellega, et kodus iseseisvalt  ennast liikuma ei suuda sundida ning meil on vaja „karjajuhti“, siis leppisimegi juba tuttava treeneri Susie-Anniga kokku, et hakkame igal nädal koos liigutama. Alates 13.oktoobrist kogunemegi igal neljapäeval peale tööpäeva, paneme selga treeningriided, laotame maha võimlemismatid ning tegeleme enda kehaga tund aega. Kusjuures tuleb kasutada ka oma mõistust! Harjutused hõlmavad erinevaid lihasgruppe, on nii pingutust vajavaid kui ka lihaseid lõdvestavaid harjutusi. Samuti tuleb liikumisi tehes hingata. See elementaarne tegevus on kerge ununema kui mõistus ja keha tegeleb liikumisasendi leidmisega-hoidmisega. Enda kehaga töötamine on üllatusi pakkuv tegevus. Kusjuures parem ja vasak kehapool on erinevad – selliselt mõttelt tabasid ennast paljud eelmise trenni küljeplangu tegemise ajal. Jah, kardan positiivselt juba ette, et selliseid üllatusi võib järgmistes trennides veelgi tulla. Aga see ongi see mis paneb naeratuse näole ja tekitab soovi üha rohkem ja rohkem liigutada ennast!

 

Kuna soovime olla nutiajastule kohaselt  pidevalt live´s, siis moodustasime facebookis grupi „Neljapäevane Standardi rühmatreening“. Nii saame üksteisele jagada oma trennimuljeid ja saada infot treenerilt.

Kuna rühmatreeningus käivad inimesed erinevatest osakondadest, siis peale ühise trenni on see aeg ka suhtluseks.

 

Muidugi ei saa mainimata jätta veel seda, et kontoriruumidesse toodi võimlemispallid liikumisharjumiste elavdamiseks . Seega on loodud võimalused tööpäeva jooksul ennast liigutada, tehes palliga harjutusi,  või istuda töölaua taga võimlemispallil ning muutes niimoodi istumist trenniks samal ajal tööd tehes.

 

Kokkuvõtvalt võiks ütelda, et 15 minutilisest FirmaFitnessi näidistrennist on välja kasvanud iganädalane rühmatrenn AS Standardis. See on trenn mida oodatakse ja mille toimumise järgi oma elu korraldatakse. Tänu innustavale treenerile Susie-Annile tunneb igaüks ennast rühmatreeningus hästi. Treeneri positiivsus, oskus õpetada, tema tehtud harjutuste valik – need on võtmesõnad mis meelitavad trenni tulema!

Aitäh! Trennis näeme!