Meie asutaja Susie-Ann on elanud ja töötanud mitmetes välisriikides alates Saksamaast kuni Mehhikoni välja. Erinevates kultuuriruumides on teda vastu võtnud erinevad väljakutsed, alates sellest, et valgeid naisi ei võeta üldse jutule kuni selleni, et tööpäevadel ei olnudki selget algust ega lõppu.

Ometigi on olnud väljaspool kodumaad saadud kogemustest palju väärtuslikku ning neist kõige kallim vara on just tutvused.

Hiljuti alustasime koostööd Draper Startup House’ga, kelle eesmärgiks on pakkuda igakülgset tuge ettevõtjatele, kelle kodumaa ei ole Eestis, kuid kes kõige kiuste siin siiski ettevõtjatena tegutsevad. Draper Startup House toetusprogrammi osaks on näiteks majutusvõimalus Tallinna vanalinnas, mentorlusprogramm ettevõtte käivitamiseks ning heaoluteenused oma vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks selle kõige käigus. Just vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitsemine on see, milles Firmafitness ulatab oma abikäe.

Tallinnas on Draper Startup House avanud tänaseks kaks maja ning neist kõige värskemaga käisime ka meie eelmisel nädalal tutvumas. Teiste seas olid kohal ka Ehab, Manan, Oliver ja Kirke, kes jagasid oma kogemusi Eestisse sattumise ja sisse elamise osas. 

 

Oli päris humoorikas kuulda, kuidas välismaalased eestlasi näevad ja kirjeldavad. Kõige suuremad raskused paistsid olevat tutvumisega: kuidas saada aru eestlase tõelistest tunnetest – tuleb vaadata talle silma, sest pupillid reedavad. Parim koht keele õppimiseks ja uute inimestega tutvumiseks pidi aga olema treeningsaal.

Üldjoontes nõustusid aga kõik, et võrreldes kodumaaga on Eestis asju ajada lihtne: kõik on digitaalne, inimesed sõbralikud ning isegi kliima ei ole kõige hullem kui õiged riided seljas on.

Algus meie lahedale ühistussarjale on seega pandud ning palju uut ja põnevat on veel tulemas. Näiteks erinevad workshopid kehale ja meelele, vaimse tervise loengud ning kasulikud ettevõtlusega seotud töötoad, kus teeme juttu maksudest, e-residentsusest ja paljust muust. 

 

Jälgi meid Facebookis ja ole meie tegemistega kursis!