Kas käesoleval aastal on veel midagi, mis ei ole veel online läinud? Me tellime toidukaubad ja riided internetist, töötame kodukontrist ja saame isegi trenni üle videosilla teha… (Ahjaa, keemiline puhastus, katuse parandamine ja autoremont ei ole onlines),

Firmafitness veel selle aasta alguses kõhkles, kas on võimalik viia läbi edukas ettevõtte tervisenädal ilma ise füüsiliselt ettevõttesse kohale minemata. Nüüd aasta lõpuks on selgunud, et see on täiesti võimalik ja Stora Enso on vaid üks mitmest ettevõttest, kes koos meiega sel aastal tervisenädala onlines korraldas.

Novembrikuus toimunud online-tervisenädal kestis terve nädala ja selle jooksul viisime ettevõtte töötajatele läbi erinevaid tegevusi ja loenguid üle Zoomi ja Teamsi.

Esmaspäeva tõmbasime käima lõbusa kontoritreeninguga, kust ei puudunud nali ja naer. Ainuke, mis puudus, oli osalejate kaamerapilt. Aga see ei olnud suur puudus. Treener kujutas ette, kuidas ühe kaamera asemel seisab tema ees 100 rõõmsat inimest, kes õhinaga kaasa vehivad.

Teisipäeval sai meeskond osa võtta motivatsiooniloengust, kus räägiti, kuidas end taaskäivitada. Praegusel ebakindlal ajal kipub meie fookus olema igalpool mujal kui iseendal. Me keskendume liialt ümbritsevale ja asjadele, mida me muuta ei saa. Me peaks õppima keskenduma asjadele, mida saame muuta ehk iseenda mõtted, tunded ja reaktsioonid. Loengu said töötajad nii eesti kui inglise keeles.

Kolmapäev oli rühipäev. Hea rüht paneb Sind tundma enesekindla ja uhkena! Sel päeval viisime läbi rühitreeningu ja õppisime tegema ilusat kehaasendit toetavad harjutusi koos käepäraste vahenditega – tooli, seina ja põrandaga. Usume, et sellised vahendid on kõigil kodus olemas ning tõhusaks rühitreeninguks ei lähe vaja uhkeid treeningvahendeid nagu kummilinti vms, mida võib-olla kõigil kodus pole.

Neljapäev oli taas loengupäev. Kui Sul oleks võimalik saada ükskõik milline supervõime, mille Sa valiksid? Lendamise? Nähtamatuse? Kuidas aga kõlaks oskus juhtida aega? Ajapuudus on meie kõigi pidev mure. Meil on tunne, et me ei saavuta kõike seda, mis sooviksime saavutada ja meil tundub, et meil puudub igasugune kontroll. Pidevalt ajahädas olemine põhjustab liigset stressi, pettumust ja segadust. Kõiki neid negatiivseid emotsioone on võimalik vältida aja juhtimise oskusega. Loengul saime teada, kuidas alustada uute harjumuste õppimisega ning kuidas istuda taas oma elus rooli taha ja juhtida ise oma aega ja elu.

Reedel võtsime nädala kokku virgutava jooga sessiooniga. Liikusime läbi hingamise erinevatesse asenditesse ja viisime mõtted hetkeks mujale. Keset joogatreeningut hakkas lund sadama, mis tõi treeningusse rohkem maagilisust.

Siin ka tagasiside osalejatelt:

Tere! Susie oled väga rõõmsameelne ning oskad treeninguid kaasahaarvalt ning energiliselt edasi anda! 🙂 Jätka sama vaimus. Jorgeni loengud olid väga head ja lihtasti jälgitavad, mitte üleliia tõsised ning andis ideid, kuidas eesmärke paremini seada. Olge sama ägedad edasi:).

I liked homeoffice workout, posture training and yoga.The trainer a lot! She is very positive, active, energetic and nice, with good sense of humor. It was very funny to do exersises with her and exersises were very easy and understandable!

great lectures, very professional lecturer, useful information/materials. trainings were great. as home office still stay as a priority I guess these kind of sessions are very important. Thank you

Alates aastas 2020 on ka online tervisenädalad teema. Ja nüüdsest pakume kõiki oma teenuseid ka üle videosilla. Usaldusväärseteks vahenditeks on meil Teams, Zoom ja Skype.

Kui Sa aga tunned, et ekraani taga istumine on muutunud ebamugavaks, seljavalud ei jäänudki tööjuurde ja tahaksid teada, kuidas kodukontoris efektiivselt töötada, siis sellest kõigest saad Sa lugeda meie järgmises blogipostituses.